Z dyżurów

Puszkina do Jędrzejowskiej?

Otrzymałam ostatnio prośbę o ustalenie, czy planowana jest realizacja przedłużenia dwupasmowej ul. Puszkina aż za tory, do ul. Jędrzejowskiej. Teren zarezerwowany w Studium pod tę arterię jest w dużej mierze zadrzewiony, a dzięki zbiornikom na Olechówce wraz ze Stawem na Młynku stworzył się tam ciekawy, dziki teren do spacerów ale i miejsce bytowania zwierząt. I warto byłoby, by ew. inwestycja jak najmniej zaingerowała w kruchy – jak to w mieście – system przyrodniczy.

Otrzymałam odpowiedź z Departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ. Wynika z niej, że ze względu na stopnień skomplikowania projektu i ogromne koszty, obecnie nie jest planowane połączenie obu ulic. Dla zwierząt i wielbicieli przyrody, do których należymy to dobra informacja. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że zrealizowane w okolicach ul. Jędrzejowskiej inwestycje spowodują napływ kolejnych i coraz większą presję na nowe połączenie drogowe. Warto więc śledzić temat, by na jak najwcześniejszym etapie planowania przedłużenia ul. Puszkina zapewnić wpływ mieszkańców i ekspertów od ochrony środowiska na jego kształt.

Poniżej skan otrzymanej odpowiedzi na wniosek o dostęp do informacji publicznej.

Jeśli uważacie, że należy sprawdzić plany inwestycyjne miasta w jakimś zadrzewionym miejscu, piszcie – dyzury@mapadrzewlodzi.pl

Jeśli chcecie być na bieżąco z nowymi informacjami o łódzkich i nie tylko łódzkich drzewach, polecam newsletter bloga.